Serhii Kurmyshev


Serhii Kurmyshev - pochodzi z Ukrainy, ale swoją zawodową karierę związał z Poznaniem. Ogromną pasję do gotowania odkrył w sobie 9 lat temu. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii. W trakcie studiów, odbywał praktyki we Włoszech, Francji i Hiszpanii. W 2015 roku rozpoczął pracę w restauracji „Oskoma”, której szefem kuchni był Adam Adamczak. Pod jego okiem nauczył się najnowszych trendów gastronomicznych. Po Oskomie objął stanowisko zastępcy szefa kuchni Sławomira Popiaka w „ Czary Gary”. wkr2023bmin

Od 3 lat pracuje w restauracji „Oregano & wine” należącej do konceptu Garden City na terenie MTP.
Tam jest odpowiedzialny za współtworzenie karty restauracyjnej i odbywających się eventów. Serhii jest miłośnikiem produktów sezonowych i darów natury.
W wolnym czasie uwielbia zajmować się zbiorem roślin i owoców, z których tworzy wyśmienite, naturalne przetwory.

Wiedzę czerpie głównie z literatury i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej. Kreując nowe dania stawia przede wszystkim na smak i poprawność technik gotowania. Przygotowując dania zawsze dba o estetykę ich podania. Inspiruje się pracą znanych szefów kuchni takich jak: Rasmus Munk, Grant Achatz, Aitor Zabala oraz Vladimir Mukhin.
Po pracy odreagowuje stres i presję na macie i siłowni.