MICHAŁ KOZŁOWSKI

r18a

Zastępca szefa kuchni w Hotelu PURO Restauracji Nifty No20 w Poznaniu, gdzie przy boku szefa kuchni Sergiusza Hieronimczaka prowadzi kuchnię w nowoczesnym wydaniu połączoną z lokalnymi akcentami. 
Swoją przygodę z gastronomią rozpoczął w wieku 16 lat. Ukończył technikum gastronomiczne, a później zdobył tytuł licencjacki w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów kulinarnych, między innymi: Primerba Cup (2015)- pierwsze miejsce, Kulinarny Puchar Polski (2016) - trzecie miejsce, Kulinarny Puchar Polski (2017) -drugie miejsce, Festiwal Kuchni Dworskiej -pierwsze miejsce, Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny- drugie miejsce, na swoim koncie ma wiele startów w większych i nieco mniejszych konkursach.
Kuchnia to jego powołanie w którą wkłada całe swoje życie i pasję. 
Na co dzień uśmiechnięty i otwarty na nowe wyzwania i naukę. Prywatnie kochający mąż i ojciec. 
Podczas konkursu Wielkopolski Kucharz Roku 2019 zdobył uznanie wśród jurorów przygotowując "Roladkę z królika z morelą, purre z cebuli, ziemniakiem gratin, piklowaną gorczycą na czarnym bzie, chipsem z musztardy, szparagami, z sosem estragonowym z kurkami"
Od 08 czerwca br. na drzwiach restauracji w której pracuje zawisła naklejka informująca, że pracuje tu:  "Zwycięzca Wielkopolskiego Kucharza Roku 2019" !

 

.