PAWEŁ SALAMON

r16a

Szef kuchni, wykładowca, który swoją przygodę z profesjonalną gastronomią rozpoczął w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp., w którym dziś sam uczy przyszłe pokolenia kucharzy. Następnie kilka lat odbywał praktyki w restauracji Don Vittorio w Gorzowie, w Pałacu Wiejce oraz w Pałacu Mierzęcin Wellness & Wine Resort. Po drodze kilka inspirujących podróży, m.in. do Paryża czy San Sebastian, gdzie poszerzał doświadczenie i doskonalił swój warsztat. Obecnie pełni funkcję szefa kuchni w Smolarnia Hotel & Restaurant k.Trzcianki.

Ważnym krokiem w rozwoju jego kariery zawodowej było szkolenie w Pałacu Sobańskich w Warszawie, gdzie szefem kuchni był wówczas Paweł Oszczyk. Systematycznie przebywał na stażach w Hotelu Le Regina w Warszawie czy w Restauracji Ancora w Krakowie, gdzie u boku Adama Chrząstowskiego rozbudzał swoją kreatywność. Od lat regularnie wyznacza sobie cele, które stara się konsekwentnie realizować – jednym z nich była możliwość szlifowania umiejętności w paryskim Plaza Athenee.

W swojej pracy najbardziej lubi kontakt z ludźmi. Praca z zespołem dostarcza mu energii i pozwala realizować ambitne cele.

W 2016 roku został zwycięzcą Kulinarnego Pucharu Polski, a rok później broniąc tytuł zajął drugie miejsce.

Osobiście chciałby poznać wielkiego mistrza - Alain’a Ducasse. Jego pasją oprócz gotowania jest bieganie.