W pierwszy weekend października, po dwuletniej przerwie odbył się konkurs kuinarny "Czas na rybę", w którym udział wzięli profesjonaliści oraz uczniowie szkół gastronomicznych.


czasnarybe7

W kategorii uczniowie:
I miejsce: Żaklina Wodarczyk i Dominika Łątka z Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy z Olesna, z potrawą:
Karp w towarzystwie borowików i makaronu
II miejsce: Piotr Duda-Klimaszewski i Tomasz Krajniak z Zespół Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu. z potrawą: Karp konfitowany/ roladka z marchwi/ ziemniak wędzony/ sos holenderski/ burak/ chips z makaronu/ pianka z białego wina
III miejsce: Angelica Janic i Karolina Patrzyk z Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy z Olesna z potrawą: Karp w winie z ziołami w sosie holenderskim z chipsami z dyni i makaronem o zapachu lawendy
Pozostali uczestnicy:
 Wiktoria Mencfel i Denis Korzeniowski z Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim, z potrawą: Paluszki karpia z placuszkami makaronowymi na porowej pierzynce z sosem wiśniowym i tiulem z kurkumy
 Michał Dworakowski i Konrad Bekus z ZSTiO im. Żeromskiego w Częstochowie, z potrawą: Filet z karpia na sosie cytrynowym z kandyzowanymi pomidorkami i smażonymi kaparami
 Wiktoria Sypko i Daria Sygulla z Zespół Szkół Nr 1 w Kluczborku z potrawą: Smażony filet z karpia z makaronem dyniowo imbirowym i sosem jeżynowym
Nagroda za pierwsze trzy miejsca została sfinansowana z PO Rybactwo i Morze.
 
Nagrody dla pozostałych uczestników zostały sfinansowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Opolu
Przypominamy, że produktem obowiązkowym oprócz opolskiego karpia pochodzącego z PGL LP Gospodarstwo Rybackie Niemodlin, był makaron Śląski Bifej oraz masło Mleczne Ogrody Kabako Milk.
Dziękujemy naszym jurorom za poświęcony czas i rzetelną ocenę. Potrawy oceniali Kucharze z Euro-Toques Polska w składzie:
 Krzysztof Malinowski
Walentyna Jałocha
Drugiego dnia swoje kulinarne zdolności prezentowali zawodowcy:
 I miejsce: Krzysztof Kowalski i Kamil Bujdasz, którzy przyjechali do nas z Grand Hotel Boutique, z potrawą: Karp po Rzeszowsku,

II miejsce: Tomasz Wencek i Kamil Kulczycki, którzy przyjechali z Gorzowa Wielkopolskiego - Smaczna dieta, z potrawą: Karp opolski konfitowany w maśle z makaronem w sosie rakowym, leśnymi grzybami, kukurydzą i kawiorem Oscietra
 III miejsce: Tomasz Mielniczuk i Tadeusz Węcławik z Gościniec Pod Lasem i Restauracja za kulisami z Lublina, z potrawą: Konfitowany filet z karpia z nadziewanym makaronem, sos zabajone na nalewce i konfitura z jeżyn i czerwonego derenia

 
Bartłomiej Wojtanek i Dominik Klejka z Hotel Bania z potrawą: Smażony filet z karpia, puree z białych warzyw i chrzanu, makaron wstążka, dynia piklowana.
Bartosz Biały i Karolina Dąbrowska z Catering Joker, z potrawą: Kaper przy serowo cebulowej zołzie
 Piotr Wielgo i Hubert Woźnica z Best Western Hotel Felix i o3Hotel z Warszawy, z potrawą: Maślany Karp z Makaronowymi Muffinami, sosem Buerre Blanc i Dyniowym puree
Nagroda za pierwsze trzy miejsca została sfinansowana przez nasze Stowarzyszenie - Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna"
Nagrody dla pozostałych uczestników ufundował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Opolu
Potrawa Karp po Rzeszowsku przygotowana przez Krzysztofa Kowalskiego i Kamila Bujdasza otrzymała także dodatkową nagrodę w kategorii "danie na wynos". Nagroda została ufundowana przez Metro-Catering-System.
 
Potrawy oceniane były przez jury w składzie:
Przypominamy, że dzisiejsze potrawy oceniane są przez znakomite Jury w składzie:
 Krzysztof Robert Szulborski
 Krzysztof Malinowski
 Jarek Walczyk